Çift ve Evlilik Danışmanlığı Nedir?

ÇİFT VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Çiftler arası iletişimsizlik gün geçtikçe artmaktadır. Yaşam telaşı, iş stresi, gündelik sorunlar ve teknolojinin insan hayatında çok önemli bir rol oynaması çiftler arasında problemlere neden olmaktadır. Üstelik bir de çocuk varsa, çiftlerin düzeni değişmekte ve bu düzene uyum sağlama sürecinde yeni sorunlar da doğmaktadır. Bu sorunların üstesinden gelebilmenin en önemli yolu "sağlıklı iletişim" kurabilmektir. Çift ve Evlilik Danışmanlığı'nda sorunları çözebilmek için sağlıklı iletişim kurabilme üzerinde durulmaktadır.

İLİŞKİLERDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Karşılık Bekleme

Başarılı ilişkilerde partnere yapılan olumlu şeyler karşısında karşılık beklemenin çok doğal bir süreç olduğu düşünülmektedir. Evlilik, ilişki pozitif bir alışveriş olarak görülmektedir “Ben ona bunu yaptım o da karşılığında bunu yapmalı” düşünce sistemi çok yaygındır ve doğru olarak bilinir. Oysa bu düşünce biçimi YANLIŞTIR. Eğer ilişkinizde bir duygusal muhasebeci haline gelmişseniz ilişkinizin başı belada demektir. Böyle yaşamaktan vazgeçin.

Birden Fazla İlişki Arayışı

Aldatmalar, başka kişilerle ilişki girişimleri, aşk maceraları boşanmanın temel nedeni olarak düşünülmektedir. Bu durum her ne kadar büyük üzüntü ve öfke yaratsa da boşanmaların temel nedeni bu değildir. Bu inanış YANLIŞTIR. Boşanmaların temel nedeni %80 oranında duygusal uzaklaşmadır. Evliliğinizde, ilişkinizde arkadaşlık ve şefkat duygularından vazgeçmeyin. Samimiyetinizi koruyun.

Tek Eşlilik Kadınlar İçindir

“Erkekler birçok partnerle cinsel ilişki yaşayabilir, gönül eğlendirebilir; kadınlar tek eşliliği tercih eder.” Bu inanış YANLIŞTIR. Kadınlar iş hayatına katılmaya başladıkça, ekonomik özgürlükleri arttıkça onlar da flört etmek için daha fazla imkan bulmaya başlamıştır. Artık kadın ve erkeklerin aşk ilişkisi yaşama oranı neredeyse eşitlenmiştir. İlişkinizi korumak için bu yanlış inanıştan vazgeçin.

Davranış Değişimi

“Partnerler davranışlarını karşısındakinin beklentisi doğrultusunda tamamen değiştirmelidir.” Bu düşünce sistemi YANLIŞTIR. Karşınızdakinin; davranışlarını tamamen değiştirmesini beklemeyin. Partnerinizi olduğu gibi kabul etmek ilişkinin gidişatı için olumlu bir rol oynar.

Destek Aşınması

Partnerler ilişkinin başlangıcında birbirlerine destek olmanın, yardım etmenin olumlu bir etki yarattığını düşünseler de uzun vadede bunun gereksiz ve yorucu olduğuna, ilişkide problem yarattığına inanmaktadır. Bu düşünce biçimi YANLIŞTIR. Uzun süreli ilişkilerde, evliliklerde; insanlar birbirleri için daha önemli hale gelmektedir. Küçük yardımlar, nezaket davranışları daha çok değer kazanmaktadır.

Randevu için hemen arayın >> 05332355021